Blog

NASI SENIORZY: CZAS, START!

Zaczynamy! Zmobilizowani jak nigdy, pewnie siebie i pełni ekscytacji przystępujemy do seniorskich rozgrywek klasy B. Najbliższy mecz już w sobotę. O godzinie 17 podejmujemy LKS Wisłę Małą.

Piszemy historię. Unia Bieruń Stary – 1925, KS Piast Bieruń Nowy – 1949, GOL Bieruń – 2020. Mija 71 lat od czasu założenia ostatniego klubu w Bieruniu, oczywiście licząc od czasu przystąpienia do rozgrywek seniorskich, a nie powstania samego Gola.

– Chłopaki, którzy będą rywalizować w naszej drużynie to nasi wychowankowie, są z nami od najmłodszych lat – mówi Krzysztof Chlebowski, prezes klubu GOL Bieruń.

Grający prezes Krzysiek

GOL Bieruń jest najmłodszą drużyną zgłoszoną do rozgrywek ligowych. Poza Chlebowskim i trenerami Damianem Paruselem i Adamem Mysiorskim, zawodnicy mają po 16 i 17 lat. Co ciekawe, ten ostatni zagra w jednej drużynie razem z synem Mateuszem.

Mysiorscy na ostatnim planie, czyli ojciec i syn w jednej drużynie

– Mieliśmy do wyboru albo występy w juniorach starszych, albo piłkę seniorską. Niestety, drużyny juniorskie się rozpadają, wielu chłopców kończy przygodę z piłką w tym wieku. My postanowiliśmy nie odpuszczać, dlatego przystąpiliśmy do rozgrywek seniorskich – tłumaczy Chlebowski. – Na starcie dołączyło do nas dwóch piłkarzy z GKS-u Tychy.

– Cieszy, że chłopaki ten przeskok z piłki juniorskiej do seniorskiej zrobią w składzie dobrze znających i lubiących osób. To ważne, bo wielu na tym etapie się gubi, to czas, w którym piłka staje się bardziej fizyczna – uważa trener bramkarzy Damian Dziadzio.

Najważniejszym celem jest jednak dalszy rozwój piłkarzy. Kacper Duda w Wiśle Kraków czy Kacper Szmidt w juniorskiej Jagiellonii Białystok to nie koniec. Mamy tu więcej zdolnych piłkarzy, którzy mogą sporo osiągnąć w piłce nożnej ­­– uważa Chlebowski. Dlatego najważniejszy jest profesjonalizm – drużynę prowadzi trener z doświadczeniem w Ekstraklasie Grzegorz Rajman, treningiem mentalnym zajmuje się biathlonowa medalistka MŚ i olimpijka Weronika Nowakowska, Dziadzio to trener bramkarzy, a za motorykę piłkarzy odpowiada Katarzyna Poks-Potoczny.

– Zadbaliśmy także o kwestie organizacyjne w trakcie sobotniego pojedynku – mówi prezes. – Piłkarzy wyprowadzą nasi najmłodsi piłkarze, będziemy mieć dużą flagę klubową, spikerów, a w trakcie przerwy ściankę sponsorską i rozmowy z piłkarzami na gorąco – mówi Chlebowski. – Wstęp na mecze Gola będzie darmowy, ale na stadionie stanie skarbonka. Podoba ci się to, co robimy? Wesprzyj nas.

Awans do wyższej klasy rozgrywkowej nie będzie jednak łatwy. Trenerzy spodziewają się, że szczególnym wyzwaniem będzie pokonanie rezerw 3-ligowych LKS Goczałkowice-Zdrój i GKS-u Pniówek-74.

Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Warszawskiej 270 w Bieruniu. Zapraszamy!